pogotowie komputerowe bezpłatne programy Porady informacje kontaktowe

Prawidłowa eksploatacja komputera:

chłodzenie - jest kluczowym elementem prawidłowego działania komputera, gdy jest niedostateczne komputer może ulec poważnej awarii. W przypadku komputerów stacjonarnych często zapominamy zostawić dostateczną przestrzeń z tyłu, przy wyciągu zasilacza. W przypadku komputerów przenośnych należy upewnić się, że wszystkie otwory wentylacyjne są odsłonięte, dlatego zaleca się używanie ich wyłącznie na twardych, równych podstawkach. Każdy komputer należy co ok. pół roku oczyścić z kurzu.

Nie zapominajmy też o prawidłowej postawie podczas pracy z komputerem, w przeciwnym razie czekają nas zabiegi fizjoterapii lub rehabilitacji.

baterie - funkcjonuje mit, że w celu przedłużenia żywotności baterii należy ją do końca rozładowywać - nic bardziej mylnego! Bateria Litowo-jonowa (Li-Ion) najmniej degraduje się gdy jest naładowana do ok 40-60% i w tym stanie powinna być przechowywana. Zostawienie baterii rozładowanej spowoduje, że bateria zacznie tracić swoją pojemność.
Zatem:
Nie zostawiaj nigdy baterii całkowicie rozładowanej, a jeśli nie potrzebujesz używać baterii - naładuj ją do ok 70% i schowaj do szuflady.