pogotowie komputerowe bezpłatne programy Porady informacje kontaktowe

Optymalizacja i przyśpieszenie ładowania
systemu Windows.

Jeśli podczas normalnej eksploatacji komputera zauważysz, że system uruchamia się znacznie dłużej niż w wtedy, gdy był świeżo zainstalowany, może to być oznaką zbyt wielu niepotrzebnych programów ładowanych podczas startu systemu.
Problem jednak w tym, że tak do końca przeciętny użytkownik nie wie jakie usunąć, które opóźnić, a których lepiej nie ruszać.

Z pomocą przychodzi nam Soluto - bezpłatne narzędzie, które pomoże w przyspieszeniu komputera przez opóźnienie lub wyłączenie niektórych (być może niepotrzebnych) programów, które mocno spowalniają ładowanie systemu. Program działa w tle i monitoruje wszystkie aplikacje, procesy i usługi ładowane po włączeniu komputera. Oblicza czas o ile każdy z nich opóźnia system, podsumowuje i na koniec wyświetla wszystkie odpowiednio posegregowane.

Program ten można znaleźć w sekcji bezpłatne programy, w zakładce narzędzia. Można też skorzystać z tego bezpośredniego linku: >>Soluto<<.

Naturalnie optymalizacja może pomóc tylko do pewnego stopnia, jeśli mimo zoptymalizowania chcemy by nasz system działał szybciej konieczna będzie inwestycja w sprzęt - zazwyczaj rozbudowa pamięci RAM - na szczęście ta jest teraz tania. Nasz serwis posiada na stanie wszystkie rodzaje pamięci do każdego komputera "od ręki" - tylko zadzwoń i zamów!