pogotowie komputerowe bezpłatne programy Porady informacje kontaktowe

Zadbaj o bezpieczeństwo!

Aż 84% z nas nie zdaje sobie sprawy jak wiele poufnych danych znajduje się w naszych komputerach. Zastanów się co by się stało, gdyby ktoś je zdobył - będzie mógł przeczytać Twoje dokumenty, obejrzeć Twoje prywatne zdjęcia i filmy, uzyskać dostęp do Twojego konta bankowego, poczty, komunikatorów, portali społecznościowych, dowie się jakie strony odwiedzasz... a to dopiero początek.

Jak skutecznie się bronić? - tak naprawdę to proste i bezpłatne!
Są trzy podstawowe rodzaje zagrożeń:

  1. szkodliwe programy (wirusy itp.) - jest to bardzo powszechne zagrożenie, którego nie można zignorować. Na szczęście wystarczy zainstalować antywirusa, którego zawsze warto mieć - to tak podstawowa i oczywista sprawa, jak mycię rąk przed jedzeniem. Dobry i skuteczny program antywirusowy "360 Total Security" można pobrać >> stąd <<.
  2. fizyczna kradzież (np. komputera) - jeśli ktoś niepowołany może mieć dostęp do Twojego komputera lub gdy używasz komputera przenośnego (który o wiele łatwiej ukraść/zgubić) - ochroń swoje dane szyfrując je, np. skutecznym, sprawdzonym i darmowym programem >> True Cryupt << .
  3. włamania poprzez sieć - jeśli łączysz się poprzez sieć lokalną (np. przez lokalnych dostawców internetu), warto zainstalować tzw. "firewall", czyli program zabezpieczający Twój komputer przed niepowołanym dostępem innych użytkowników sieci. Dobrym przykładem jest program
    >> Sygate Firewall <<.