pogotowie komputerowe bezpłatne programy Porady informacje kontaktowe

Sytuacje awaryjne:

zalanie klawiatury napojem jest bardzo groźne, ale możemy znacznie zredukować uszkodzenia i koszty naprawy, jeśli natychmiast obrócimy ją do góry nogami. Jeśli zalano komputer przenośny, należy zrobić to samo, oczywiście nie zamykając ekranu, gdyż wówczas on może zostać uszkodzony. Gdy już cały płyn wycieknie można przystąpić do oczyszczenia zalanych części (delikatnie - by ich nie uszkodzić). Jeśli nie jesteś pewien czy sobie z tym poradzisz, możesz zamówić wizytę naszego serwisanta, który przeprowadzi tę operację za Ciebie.

wykasowanie danych - jeśli przypadkowo wykasowano cenne dane i nie można przywrócić ich z "kosza" należy jak najszybciej awaryjnie wyłączyć komputer (przytrzymać klawisz zasilania ok. 5-10 sekund, aż się wyłączy), wymontować nośnik danych i na drugim komputerze uruchomić program do odzyskiwania danych. Nasz serwis komputerowy świadczy usługi zaawansowanego odzyskiwania danych, również mobilnie, czyli na miejscu u klienta.
W żadnym przypadku nie wolno instalować nic na nośniku z wykasowanymi danymi, gdyż wówczas zostaną one bezpowrotnie stracone.